rota gelişim logo
 
 
 
rota gelişim koçluk alanlarımız
 

KOÇLUK ALANLARIMIZ

 

Yaşam Koçluğu

rota gelişim yaşam koçluğu

Birçok kişi yaşamlarından gerçek hazzı alamadığını, yaşadıkları hayatın onları tam anlamıyla tatmin etmediğini ve bu durumun sebebini bilemediklerini belirtiyor. Sebebini bilemedikleri için, durumu iyileştirme ile ilgili gerekli adımları da atamamış oluyorlar. Yaşam Koçluğu seanslarımız ile hayatınızdaki tüm süreçlerle ilgili sorularınıza kendi cevaplarınızı bulma, bu cevapları öz kaynaklarınız ile iyileştirme, gerekli kararları vererek aksiyon planları oluşturma ve uygulama yolculuğunuzda önce size koçluk yapıyor, ardından bu bayrağı ömür boyu kullanmak üzere size teslim ediyoruz.

“Yaşamda gideceğimiz yönü belirleyen büyük seçimler olabilir. Fakat bizi oraya götürenler ise yaptığımız küçük seçimlerdir.”
S. Helmstetler

Devamı için tıklayınız »»

Hedef Odaklı Koçluk

rota gelişim hedef odaklı koçluk

Kişilerin çoğu hedef belirleme ya da belirledikleri hedefe nasıl ulaşacakları konusunda doğru adımları atmayla ilgili sorun yaşadıklarını ve bunu nasıl yapacaklarını bilemediklerini söylüyor. Hedef Odaklı Koçluk seanslarımız ile kendiniz için doğru ve uygun hedefleri koymanız, hedefinize giden yolculuk esnasında doğru adımları belirlemeniz, aksiyon almanız ve öz kontrol mekanizması oluşturmanız için gerekli koçluk yöntem ve tekniklerini uygulayarak başarıya giden yolculuğunuza size eşlik ediyoruz.

“Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur.”
Peter F. Drucker

Devamı için tıklayınız »»

Yönetici Koçluğu

rota gelişim yönetici koçluğu

Yöneticilerin birçoğu, çok çabalamalarına rağmen çalışanlarıyla aralarında istedikleri yönde bir iletişim şekli kurma konusunda zorlandıklarını, çalışanlar arasındaki farklılıklar nedeniyle tek tip yönetim şeklini uygulamanın işe yaramadığını ve nasıl davranmaları gerektiğini şaşırdıklarını belirtiyorlar.   Bu konularda başarılı olmaları ise, günümüz rekabet koşullarında hayati önem taşımaktadır. Aksi durumlarda yaşayan, enerjisi yüksek ekipler kurmak zorlaşmaktadır.

“Kendinizi yönetmek için kafanızı, başkalarını yönetmek için kalbinizi kullanın.”
E. Roosevelt

Devamı için tıklayınız »»

Nefes Koçluğu

rota gelişim yönetici koçluğu

Rota Gelişim, nefes koçluğu seanslarımız ile danışanlarımızın doğru nefesin büyüleyici etkisini keşfetmelerini, doğru nefes alarak stres düzeylerini dengelemelerini ve yaşamın aceleci yanı yüzünden gözden kaçırdıkları güzellikleri fark etmelerini sağlıyor, nefes uygulamaları sürecinde onlara eşlik ediyoruz.

Devamı için tıklayınız »»

Performans Koçluğu

rota gelişim performans koçluğu

Performans sadece kişinin yaptığı işte gösterdiği başarıyla ilgili bir kavram değildir, kişilerin içinde bulunan büyük bir hazinedir. Bu hazineyi doğru şekilde kullanan kişiler sadece iş yaşamında değil, sosyal yaşamda da başarılı olurlar. Performans Koçluğu seanslarımız ile içinizde yatan gücü keşfetme, bu gücü doğru şekilde kullanma, duygusal zekanızı geliştirme ve doğru kaynakları doğru şekilde kullanmanız için gerekli yöntem ve teknikleri uygulayarak maksimum performansa giden yolculuğunuzda size eşlik ediyoruz.

“İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır; kendisi bilse şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçler uyandırılıp eyleme geçirilebilse, o kişinin hayatında büyük bir devrim yer alır.”
Orison Swett Marden

Devamı için tıklayınız »»

Öğrenci Koçluğu

rota gelişim öğrenci koçluğu

Öğrencilik dönemi ilk anından itibaren kişilerin tüm hayatını derinden etkiler. Öğrencilerin, bu dönem içerisinde doğru kararlar alıp doğru adımları atmaları, hedeflerine ulaşma konusunda son derece etkilidir.   Öğrenci Koçluğu seanslarımız ile bireylerin eğitim ve öğrenim süreçlerini bütünsel bir yaklaşımla destekliyor, sosyal yaşamlarını da göz önüne alıyor, karşılarına çıkan engelleri, öz kaynaklarını kullanarak aşmaları konusunda gerekli modelleri uygulayarak öğrencilere eşlik ediyoruz.

“Sıkı bir çalışmanın yerini hiçbir şey alamaz. Deha, %1 ilham, %99 terdir.”
Thomas A. Edison

Devamı için tıklayınız »»

İlişki ve Aile Koçluğu

rota gelişim ilişki ve aile koçluğu

Sağlıklı bir ilişki kurmak bazen dünyanın en zorlayıcı deneyimlerinden biri gibi görünür. Çünkü ilişki ya da aile yönetiminin bir okulu ya da diploması yoktur. İki farklı insanın bir araya gelmesiyle, yaşanan hayat tümüyle farklı bir yola girer ve her yolculukta olduğu gibi bu yolculukta da engellerle karşılaşılması son derece doğaldır. İlişki ve Aile Koçluğu seanslarımız ile ilişki içerisindeki kurallar, bağlar, sınırlamalar konusunda kendinize ayna tutmanızı, ani değişiklikler ve yaşadığınız kriz dönemleri ile ilgili çift yönlü bakış açısı kazanmanızı, değerlerinizi incelemenizi ve kendinize yeni adımlar oluşturmanızı sağlıyoruz.

Geride kalan kalbiniz ise, mutlaka geri dönersiniz.
Marc Levy

Devamı için tıklayınız »»