rota gelişim logo
 
 
 
rota gelişim eğitimlerimiz
 

EĞİTİMLERİMİZ

 

Etkin Liderlik

rota gelişim etkin liderlik

Bazı yöneticiler çalışanlarıyla iyi geçinmenin kendilerini ve departmanlarını başarıya götüreceğine inanırken, bazı yöneticiler de klasik yönetim anlayışının başarının anahtarı olduğuna inanıyorlar. Günümüzde bu iki seçenekten çok daha etkili bir liderlik tarzı var:
Koçluk Vasıflarına Sahip Liderler !

“İnsanlar bir lider ve bir patronun arasındaki farkı soruyorlar. Lider rehberlik eder, patron çalıştırır.”

T. Roosevelt

Devamı için tıklayınız »»

NLP

rota gelişim nlp

Gerek iş, gerek sosyal hayatta karşımıza çıkan engellerin büyük bir kısmı kendimize koyduğumuz sınırlar ve bu sınırları nasıl aşacağımızı bilemememiz ile ilgilidir. Neuro Linguistig Programming (Zihin Dili Programlama), tam da bu noktada birçok ihtiyacımızı gideriyor.

“Senin saygı duyacağın ve takdir edeceğin bir şampiyon olmak için, kendi kaderini elinde tutmalısın. Kaderini yazan kalem kendi elinde olmalı.”

Helen Keller

Devamı için tıklayınız »»

Koçluk

rota gelişim koçluk

Seçeneklerin artmasıyla birlikte kişilerin hayatlarına yön verme, kendilerine doğru hedefler koyma ya da hedeflerine ulaşma ile ilgili doğru adımları atma konularında yaşadıkları belirsizlikler günümüzde yaşanan engellerin başlıcalarıdır.

Koçluk, bu engelleri aşmanın ne kadar mümkün olduğu konusunda farkındalık kazanmamızı sağlıyor.

“Yapabileceğimiz şeyleri yapmaya başlarsak, kendimizi hayretler içinde bırakacak sonuçlar alırız.”
Edison

Devamı için tıklayınız »»

Konuşmanızla Hipnoz Edin

rota gelişim konuşmanızla hipnoz edin

Yaşanan iletişim sorunlarının kök nedenine kadar inildiğinde insanların genellikle söyledikleri “Ben kendimi anlatamıyor muyum?” ya da “Söylediklerimi anlamıyorlar” gibi cümlelerden oluşuyor. Kişiler, diğer kişiler tarafından anlaşılmak istiyorlar. Anlaşılmanın uzun vadeli ve en etkili yolu ise kendilerini tam, eksiksiz ve etkin bir şekilde ifade etmekten geçiyor.

“Kelimelerin gücünü bilmeden, insanı anlamak imkansızdır.”
Konfüçyüs

Devamı için tıklayınız »»

Etkili İletişim ve NLP Mucizesi

rota gelişim etkili iletişim ve nlp mucizesi

Gerek sosyal, gerek profesyonel hayatta yaşanan sıkıntıların en büyük nedeninin iletişim engelleri olduğunun bilinmesine rağmen bu engellerin aşılamamış olması, birçok konuda başarıya giden yolu tıkamaktadır.

“İletişimi etkin kullanabilenler, kendilerinin dünya deneyimi ve dünyanın onlar üzerindeki deneyimlerini değiştirebilirler .”
George Shinn

Devamı için tıklayınız »»

Etkili Sunum Teknikleri

rota gelişim etkili sunum teknikleri

İnsanlar, başka insanların önünde konuşmayı zorlayıcı bir deneyim olarak algılarlar. Hatta çevresi tarafından oldukça “dışadönük” yapısı ile tanınmasına rağmen, sunum yapmaktan çekinen çok insan vardır.

“Kısaca anlatabilmek, yeteneğin kardeşidir.”
Anton Çehov

Devamı için tıklayınız »»

Özfarkındalık ve Potansiyeli Artırma

rota gelişim özfarkındalık ve potansiyel artırma

Kişiler, hayatın yoğun akışına ayak uydurmaya çalışırken, kendilerini başarıya götürecek potansiyel özelliklerini unutabiliyor ya da gözden kaçırabiliyorlar.

“Eğer cesur değilsen samimi olamazsın. Eğer cesur değilsen sevemezsin. Eğer cesur değilsen güvenemezsin. Eğer cesur değilsen gerçeğin peşine düşemezsin.O yüzden önce cesaret gelir. Ve diğer her şey onu izler.”
Osho

Devamı için tıklayınız »»

Takımdaşlık Ruhu

rota gelişim takımdaşlık ruhu

Çalışanların kendilerini takım üyesi olarak hissetmeleri , tüm yöneticilerin en belirgin arzularından biridir.  Kişilik özellikleri arasındaki farklılıklar, takım içi çatışmalar ve diğer faktörler bu arzunun gerçekleşmesi konusunda yaşanan engellerdendir.

“Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için.”
Alexandre Dumas

Devamı için tıklayınız »»

Öz-Motivasyon ve Ruh Halini Değiştirme

rota gelişim öz motivasyon ve ruh halini değiştirme

Kurumlar, çalışanların motivasyonunu yüksek tutmak için büyük maliyetlere katlanmalarına rağmen istedikleri verimi tam olarak elde edemediklerini, bu yüzden de bu konuyu nasıl çözümleyecekleri konusunda kararsız kaldıklarını düşünüyorlar. Yapılan araştırmalar ise, motivasyon kavramının maddiyatla olan ilişkisinin sadece kısa bir süre için geçerli olduğunu, asıl çözümün maddi desteklerle sağlanamayacağını ortaya koyuyor.

“Gerçeğin dağlarına umutsuzlukla çıkılmaz.”
s Nietzsche

Devamı için tıklayınız »»

Marka Olmak - Kişisel İmaj Yönetimi

rota gelişim marka olmak ve kişisel imaj yönetimi

Üretilen ürün ve hizmetlerin, giyim şekillerinin, yönetim tarzlarının, hatta firma kurallarının dahi birbirine benzediği günümüz koşullarında farklı olmak ve bu farklılığı fark ettirmek oldukça büyük önem kazanıyor. Kişilerin büyük bir kısmı farklı olmanın önemini vurgulasa da, bunu nasıl gerçekleştireceklerini bilmediklerini söylüyorlar.

“Şu ana kadar başarılan harika şeyler, içlerindeki bir şeyin, koşulların üstünde olduğuna inanma cesareti gösterenler tarafından yapılmıştır.”
Bruce Barton

Devamı için tıklayınız »»

Stres ve Kaygı Yönetimi

rota gelişim stres ve kaygı yönetimi

Stres, herkesin gidermek istediği bir duygu durumudur. Aynı zamanda hayatın olmazsa olmazlarından biridir. Fakat insanların çoğu stressiz bir hayatın mümkün olduğunu düşünmekle birlikte, var olan streslerini nasıl gidereceklerini bilemediklerini söylüyorlar.   Önemli olan konu var olan stresi, etkinliği artıracak sonuçlar doğuracak şekilde yönetebilmektir.

“Mutluluk daima yakınımızdadır, yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter.”
George Sand

Devamı için tıklayınız »»

Etkili Zaman Yönetimi ve Teknikleri

rota gelişim etkili zaman yönetimi ve teknikleri

Birçok kişi gerek iş hayatlarında, gerekse sosyal hayatlarında istedikleri şeyleri uzun süredir yapamadıklarını söylüyorlar. Bunun sebebi sorulduğunda ise sürekli “Mecburi işler yüzünden hiçbir şey yapmaya zaman kalmıyor” gibi cevaplar alınıyor.

“En sonunda önemli olan hayatınızın içindeki yıllar değil, yıllarınızın içindeki hayattır.”
Abraham Lincoln

Devamı için tıklayınız »»

Satışı Şansa Bırakmayın

rota gelişim satışı şansa bırakmayın

Satış alanında çalışanların başarısı her ne kadar rakamlar ve grafiklerle ölçülse de, onları başarıya götürecek unsurlar bunlardan çok daha fazlasıdır. Önemli konularda yapacağınız kritik adımlar, sizi başarının doruklarına taşıyabilir.

“Okunu hedeften öteye atan okçu, okunu hedefe ulaştıramayan okçudan daha başarılı sayılmaz.”
Montaigne

Devamı için tıklayınız »»

Eğitimcinin Eğitimi

rota gelişim eğitimcinin eğitimi

Eğitimin başlıca amacı kişilerde davranış değişikliği ortaya koymaktır. Davranış değişikliği yaratmak ise, ancak doğru yöntem ve teknikler uygulandığında mümkündür. Eğer doğru yolları seçerek ve birkaç minik NLP bilgisi kullanarak eğitim verirseniz, kişiler üzerinde sihirli değnek etkisi yaratabilirsiniz.

“Daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak da kalamaz.”
Oliver Cromwell

Devamı için tıklayınız »»

Beden Dili Kullanma ve Okuma Yöntemleri

rota gelişim beden dili kullanma ve okuma yöntemleri

İnsanlar, kendilerini ifade etme ve diğer kişilerin ne demek istediklerini anlama konusunda zaman zaman zorluklar yaşadıklarını ve bu zorlukların iletişimlerini olumsuz yönde etkilediklerini belirtiyorlar.

“Bir insanın hareketleri, sözlerinden daha yüksek sesle konuşur.”
Dale Carnegie

Devamı için tıklayınız »»

İnsan Kaynakları Yönetimi

rota gelişim insan kaynakları yönetimi

Kurumlar için insan, yönetilmesi, yönlendirilmesi ve verimli çalışmasının sağlanması konusunda en zorlu, fakat en etkili kaynaktır. Kurum içerisinde doğru yöntemler kullanıldığı zaman, çalışanların daha mutlu, daha verimli ve istekli çalışmaları mümkündür.

“Vizyon, görünmez şeyleri görme sanatıdır.”
Jonathan Swift

Devamı için tıklayınız »»

Yetkinlik, Kariyer ve İstek Yönetimi

rota gelişim yetkinlik, kariyer ve istek yönetimi

Yetkinlik kavramı birçok insan kaynakları uzmanı için önemlidir. Çünkü yetkinlikler bir pozisyon çalışanının işini hakkıyla yapabilmesi için gerekliliği kesinleşmiş noktalardır. Bunun yanı sıra, insanların gerçekten istedikleri durumlarda hiç umulmadık başarılara sahip olabilecekleri de birçok gerçek durumla ispatlanmıştır.

“Bugün uygulamaya geçirilen iyi bir plan, yarın uygulanacak mükemmel bir plandan daha iyidir.”
George Patton

Devamı için tıklayınız »»

Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Yöntemleri

rota gelişim özgeçmiş hazırlama ve mülakat yöntemleri

İnsan kaynakları alanında uzmanlaşmış kişiler, doğru şekilde hazırlanan bir özgeçmişin, başvurulara alınan cevapları şekillendirdiğini söylüyorlar.   Ayrıca, iş görüşmesi esnasında yapılan konuşmalar, adayların kendilerini ifade biçimleri ve görüşme esnasında kullandıkları beden dilleri, görüşmenin sonucunu da direkt etkiliyor.

“Her büyük insanın içinde idealist bir dokunuş vardır.”
Wilson

Devamı için tıklayınız »»

Atölyelerimiz

rota gelişim atölyelerimiz

Az Zamanda Çok Bilgi!

“Amacım bilgilerimi tazelemek”, “Zaten çok vaktim de yok”, “Takım arkadaşlarım için eğlenirken öğrenebilecekleri kısa süreli eğitimler istiyorum”, “Keyifli vakit geçirirken bir şeyler de öğrenmek istiyorum”...

Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, Rota Gelişim ailesi olarak hayal ettiğiniz atölyeleri tasarlayabilir, var olan eğitimlerimizin altın bilgilerini sizinle paylaşabiliriz.

Paylaşacak çok şey var! Katılımcı sayınızı söyleyin, tarzınızı yansıtalım...

Devamı için tıklayınız »»